МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

ранній розвиток, методики виховання

Модератор: Хорошая)

#393
До трьох років розвиток дитини проходить стадію сенсорного розвитку (тактильний, слуховий, зоровий і так далі).
Фактично це розвиток нервових закінчень та периферійної нервової системи (просто кажучи, усієї нервової система, окрім мозку). На перший погляд складно зрозуміти, наскільки це важливо для подальшого розвитку дитини. Так, дітям подобається грати в піску, збирати з кубиків будиночки й потім ламати їх, переливати воду з чашки в чашку, деякі діти люблять діставати каструлі на кухні та торохтіти ними так, що от-от у всіх домашніх позакладає вуха. І саме в ці моменти у дітей світяться очі, тому мами часто інтуїтивно дозволяють своїм янголятам влаштовувати безлад на кухні, бовтатися у воді, ковирятися в землі. З першого погляду складно зрозуміти, як такого роду ігри можуть допомогти дитині з математикою або читанням. Та вони мають пряме відношення до цих видів діяльності. Наприклад, дитина збирає-розбирає будинок із кубиків. Зібрати - це синтезувати, з частин зібрати ціле. Розібрати - то аналіз, ціле розкласти на частини. Повторюючи ці процедури, уже, здається, у мільйонний раз, вона починає інтуїтивно розуміти суть цих процесів. Теж саме, коли вона будує-ламає з піску, теж саме, коли вона розриває папір (правда, не все можна зібрати знову - на цьому прикладі дитина дізнається про такі "несправедливості"). Тепер ця дитина підросла. Принцип аналізу-синтезу для неї прости, зрозумілий, відпрацьваний. Її вчать читати. Читання, у основі своїй, це синтез. Із написаних букв треба зібрати слово так же, як колись із кубиків збирався будиночок. Дитина розуміє основний принцип, тому швидко і просто учиться читати, адже запам'ятовування букв уже справа техніки. Письмо? Ніяких проблем: треба слово, яке дитина чує, розкласти по буквах та записати їх по черзі. Ви вже здогадалися: це аналіз. Навички вже є, а усе останнє - готовність руки до письма. Про важливість підготовки руки писати не буду, це ви й так розумієте, а про методи напишу в окремому пості.
Тепер другий аспект розвитку нервових закінчень: насамперед, це стимулює розвиток головного мозку. Тобто діти, які мають своєчасно достатньо матеріалів для сенсорного розвитку, розвиваються швидше, ніж якби вони таких матеріалів не мали. Типи таких матеріалів:
1. Тактильний розвиток (мішечок з обрізками різних тканин, "чарівний мішечок" - у ньому лежать дібні предмети й іграшки, які можна ощупувати, не підглядаючи й здогадуватися, що це; мішочки, наповнені піском, камінцями, різними крупами; різної жорсткості шматки наждачного паперу; ігри в піску, перекладання камінців, бовтання у воді; ощупування різних поверхонь та матеріалів, сенсорні книжечки, які легко виготовити самостійно і т.д.)
2. Зоровий розвиток (іграшки, які тренують точність сприйняття відтінків кольорів, можливо, й без назв самих кольорів; розрізнення геометричних форм та розмірів, гарно підходять різноманітні сортери)
3. Слуховий розвиток (різноманітні дзвіночки, легенькі молоточки, якими можна стукати і таке інше)
4. Сприйняття запахів (звертайте увагу дитини на запахи, давайте нюхати приправи, перідично грайте в гру "здогадайся, що це, за запахом із зав'язаними очима" і т.д.)
5. Смаковий розвиток (підчас готування їжі просіть дитину пробувати страви на сіль та радьтеся з нею, давайте пробувати потрошки приправи, не панікуйте одразу, коли дина починає облизувати щось, що облизувати не варто, намагайтеся спокійно пояснювати, чому не можна облизувати деякі речі)

Звичайно, ви можете придумувати безліч інших способів розвивати сенсорику дитини, пишіть про них у коментарях до посту
Востаннє редагувалось 28-11-2007, 15:33:06 користувачем aronskaya, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі Мама_Вани
#394
Ванюша обожает деревяные бусы с можевельника, вычитала, что игра с бусами развивает координацию движений, тактильную чувствительность. Может ими играть минут 20 :D
Сучасні гаджети

Привіт.

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Ще більше корисного та цікавого!