МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#66046
Ніна, Чернігів. Моя бабуся не дотримала гроші, як дитина війни, чи можна позиватися?
Відповідь юриста: звичайно. Вимагайте через адміністративний суд перерахунку та стягнення недоотриманої доплати до пенсії як дитині війни.
Згідно ч.2 ст. 87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком. Так як передбачене Законом України «Про соціальний захист дітей війни»підвищення є складовою пенсії, то в даному випадку слід застосовувати положення саме цього закону та закону України «Про пенсійне забезпечення».
дякуючі юрист Вікторія
#66049
Людмила, Бердянськ. Ми плануємо купувати квартиру в столиці, прописувати туди маму-пенсіонерку. Як перевести її пенсію до нового відділення ПФУ?
Відповідь юриста:
Відповідно до Постанови ПФУ 07.07.2014 № 13-1, ПОРЯДОКподання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, п. 4.12. При переїзді пенсіонера на постійне або тимчасове проживання до іншої адміністративно-територіальної одиниці орган, що призначає пенсію, не пізніше трьох робочих днів з дня одержання заяви надсилає запит про витребування пенсійної справи до органу, що призначає пенсію, за попереднім місцем проживання (реєстрації) пенсіонера. Пенсійна справа не пізніше п’яти робочих днів з дня одержання запиту пересилається органу, що призначає пенсію, за новим місцем проживання (реєстрації).
дякуючі юрист Вікторія
#66058
Катерина Чичук, Рівненська область Скажіть будь ласка чи має право мій тато на рільгову пенсію якщо має 26,6 років безперервного стажу тракториста.Буду вдячна за відповідь.

Відповідь юриста: МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ УКРАЇНИ

Р О З' Я С Н Е Н Н Я

20.01.1992 N 7


Про порядок призначення пенсій
на пільгових умовах трактористам-машиністам,
які безпосередньо зайняті у виробництві
сільськогосподарської продукції в колгоспах,
радгоспах і на інших підприємствах
сільського господарства
Міністерство соціального забезпечення України
Р О З' Я С Н Ю Є:

1. Відповідно до статті 13 (пункт "в") Закону України "Про
пенсійне забезпечення" ( 1788-12 ) правом на пільгове пенсійне
забезпечення користуються машиністи-трактористи, які безпосередньо
зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах,
радгоспах і на інших підприємствах сільського господарства.
До трактористів-машиністів, безпосередньо зайнятих у
виробництві сільськогосподарської продукції, відносяться
працівники, які оформлені на роботу трактористами-машиністами,
мають відповідне посвідчення, постійно зайняті на тракторах та
інших самохідних сільськогосподарських машинах на протязі повного
сезону сільськогосподарських робіт в рослинництві та тваринництві.
Трактористам-машиністам, які відробили повний польовий період на
тракторах та інших самохідних сільськогосподарських машинах, весь
рік роботи зараховується до стажу, який дає право на пільгове
пенсійне забезпечення і в тому випадку, якщо в міжпольовий або
міжсезонний період вони виконували інші роботи (на стаціонарних і
причепних установках та агрегатах, по ремонту
сільськогосподарської техніки, на тваринницьких фермах тощо).
Віднесення господарства до підприємств сільського
господарства, трактористи-машиністи яких мають право на пільгову
пенсію, провадиться відповідно до класифікатора галузей народного
господарства.
дякуючі юрист Вікторія
#66062
Микола Тарасович, Львів. У 2019 вийшов на пенсію за віком. Із усього стажу 6р 2 м набуті у 1976-1983 у Талліні, Естонська РСР (єдина країна!!!) - до загального стажу для призначення пенсії зараховані. Але при визначені розміру пенсії викинуті зі стажу і не враховують-кажуть це закордонний стаж!? Всуперечь ст.58 Конституції ліплять сюди Угоду між Україною та Естонією від 2012 року. Пенсія таким чином зменшена майже на чверть! Чи є шанси (і які) повернуть вкрадену пенсію? Дякую.

Відповідь юриста: я б порадила звернутися до адмін суду з пенсійим фондом щоб судитися.оговір між Урядом України і Урядом Естонської Республіки про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 20 лютого 1997 року, ратифікований Законом України № 615/97-ВР від 4 листопада 1997 року, що був чинним на час виникнення спірних правовідносин, а з 01.02.2012 року - Угода між Україною та Естонською Республікою про співробітництво в галузі соціального забезпечення від 05.10.2010 року. напишіть лист до ПФ з посиланням на цей закон.
дякуючі юрист Вікторія
#66063
Ольга, Суми Мій тато, якому в червні виповнюється 65 років, подав у Пенсійний фонд пакет документів для оформлення пенсії за віком. Зі стажем все добре, всі довідки є. Але документи повернули на руки! І це тому, що в трудовій книжці (вона радянського зразка) на титульній сторінці російськомовної частини не поставлена печатка... На українській частині вона є. Всі записи велися в українській частині трудової.
Підкажіть, чи правомірно не прийняли документи через таку причину? Де можна ознайомитися з посиланням на не/законність дій Пенсійного фонду? Які подальші дії мого тата?
На Урядову гарячу лінію дзвонила. Там обіцяли надіслати запит у місцевий ПФ.

Відповідь юриста: я б на Вашому містізверталась до суду про встановлення факту належності правовстановлюючого документу, тобто трудової книжки батька, там без проблем встановлюють факти належності. і все добре буде. Отримайте перед цим офіційну відмову ПФ. Тобто, напишіть їм туди, додайте копію трудової і чекайте на відповідь, і після того - звернення до суду.
дякуючі юрист Вікторія
#66123
Лариса, Рубіжне. Мій батько має 41 рік трудового стажу і ще з 2006 року йому було призначено пенсію, у відповідно до ст. 6 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» має право на отримання статусу ветерана праці. Однак на його відповідне звернення отримав відмову, яку вважає безпідставною, тому він хоче, щоб йому дали посвідчення ветерана праці.
Відповідь юриста:
16 грудня 1993 року Верховною Радою України був прийнятий Закон України № 3721-XII, ним (з внесеними змінами) визначено правовий статус ветерана праці. Згідно статті 6 даного Закону ветеранами праці визнаються громадяни, які працювали на підприємствах, в установах, організаціях, об'єднаннях громадян, фізичних осіб, і мають стаж роботи 40 років - для чоловіків і 35 років - для жінок і вийшли на пенсію.
Таким чином для можливості отримання даного статусу законодавець пов’язав дві умови: і наявність визначеного трудового стажу та виходу на пенсію. Батько може звернутися до адміністративного суду, щоб поновити свої права, додавши копії необхідних документів.

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!