МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#24086
Марія з Рубіжного пише: «Моя бабуся померла в 1946 році. Ми знаємо, в якому місті вона похована, але не знаємо, на якому цвинтарі і де, хочемо родиною відшукати, для нас це важливо».
Відповідь юриста: Відповідно до Закону України «Про поховання та похоронну справу». Стаття 27. Реєстрація поховань померлих
Кожне поховання та перепоховання померлих реєструється спеціалізованим комунальним підприємством (а в разі його відсутності - виконавчим органом сільської, селищної, міської
ради) у книзі реєстрації поховань померлих, форма якої встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.
У разі ліквідації кладовища книга реєстрації поховань померлих передається на зберігання до архіву органу місцевого самоврядування.
Тобто, можете з цим питанням звернутися до архіву Вашого міста з цим запитанням».
дякуючі юрист Вікторія
#28126
Алиса из Сум спрашивает: 7 лет назад умер мой отец. На тот момент он проживал с сожительницей и перед смертью ей составил завещание, в котором было указано, что квартиру, в которой он проживал, оставляет ей, она дарственную сделала на своего сына, и так все быстро, что я, его дочь и не успела ничего сделать. Имею я право на что либо?

Відповідь юриста: нажаль ні, бо було складно батьком заповіт. Виключення за правилом є ті особи, які мають право на обов'язкову частку у спадщині належать малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки. Незалежно від змісту заповіту, вони спадкують половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом. Вважаю, якщо такі виключення є, позивайтесь до суду, якщо немає, Ви не маєте право на спадщину.
дякуючі юрист Вікторія
#32057
Богдан зі Львова написав: мій батько помер, а до цього судився з сусідом за пошкоджений човен, що тепер робити?

Відповідь юриста: Ви можете подати до суду заяву, щоб Вас визнали правонаступником в справі, згідно із ч. 1 ст. 37 ЦПК у разі смерті фізичної особи, припинення юридичної особи, заміни кредитора чи боржника у зобов’язанні, а та­кож в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сто­рони або третьої особи на будь-якій стадії цивільного процесу. Ви можете до заяви додати св-во про смерть батька, св-во про ваше народження, копію вашої заяви до нотаріату, що ви вступили до спадщини. Отже, ви можете вимагати в суді за пошкоджений човен замість вашого батька.
дякуючі юрист Вікторія
#32756
Дмитро Олександрович з Біловодська питає: чи може спадкоємець внести зміни в договір оренди земельного паю?

Відповідь юриста: Коли вже переоформлено право власності на земельну ділянку на нього, то спадкоємець може внести зміни в чинний договір оренди.
Для зміни договору орендарю необхідно надати копію свідоцтва про право на спадщину, копію державного акта на землю та копію документів, що засвідчують особу нового власника земельної ділянки, ідентифікаційний код, та підписати додаткову угоду до договору і обов’язково її зареєструвати в сільраді. Орендна плата за користування земельною ділянкою повинна бути виплачена спадкоємцю у повному обсязі згідно з умовами договору оренди, але тільки після переоформлення права власності на земельну ділянку. Якщо не згода орендаря, то зміни робляться в судовому порядку.
дякуючі юрист Вікторія
#33785
Марія з Волинської області питає: мій дядько хоче перепоховати свого батька, який помер 17 років тому в іншій області, коли був одружений з іншою сімєю. Але вони не доглядають за могилкою. А так би, перепоховали, там його батьки, рідні і є кому ходити на цвинтар. Що нам роботи?

Відповідь юриста: Відповідно до ст.21 ЗУ "Про поховання та похоронну справу", Перепоховання останків померлих допускається у виняткових випадках за рішенням виконавчого органу сільської, селищної, міської ради на підставі письмового звернення особи, яка здійснила поховання, висновку органу санітарно-епідеміологічної служби, лікарського свідоцтва про смерть, дозволу виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради на поховання
останків на іншому кладовищі.
Перепоховання останків померлих здійснюється за рахунок
коштів особи, яка ініціює перепоховання.
дякуючі юрист Вікторія
#38291
Ирина из Мирнограда спрашивает.
У меня такая ситуация. Осенью 2012 года вступила в права наследства. Уже переоформила движимое и недвижимое имущество. Осталось переоформить землю. Государственный акт на землю отсутствует. Осталась на руках только простая ксерокопия. Участок не прикреплен к дому и на нем нет никаких построек. В получении дубликата отказали. Как быть в этой ситуации, и что необходимо сделать, чтобы вступить в права собственности на землю.

Відповідь юриста: Ви можете цього добитися рішенням суду (звернутися до суду за місцем проживання)та зобовязати видати Вам сертифікат на право на землю. Вкажіть, що відсутність Державного акта на право приватної власності на землю унеможливлює вступити в права спадкоємця. А позов необхідно підтвердити довідкою відділу Держкомзему. Отже, відсутність Державного акта на право приватної власності не позбавляє спадкоємця реалізувати своє право відносно земельної ділянки. Відповідно до чинного законодавства спадкування на земельну частку відбувається на загальних підставах, згідно норм ЦК України.
дякуючі юрист Вікторія
#39320
Дмитро з Чернігова питає: батько заповідав будинок новій дружині, а нам, дітям від першого шлюбу, нічого, мені 25 років, брату 12, чи можемо оскаржити в суді, чи є сенс?

Відповідь юриста: Законом передбачено, що малолітні, неповнолітні, повнолітні непрацездатні діти спадкодавця, непрацездатна вдова (вдівець) та непрацездатні батьки спадкують, незалежно від змісту заповіту, половину частки, яка належала б кожному з них у разі спадкування за законом (обов'язкова частка) (ч. 1 ст. 1241 ЦК України). Тож, ваш молодший брат має право на спадщину, і оскільки він неповнолітній, хтось із членів сімї може представляти його інтереси в суді, але він має право на частку спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#47832
Алина Дмитриевна с Харькова пишет: я не хочу, чтобы мои троюродные родственники после моей смерти, а я больна, но одинока, разыскивались, я хочу завещать подруге. Как я могу сделать, чтобы они не претендовали.

Відповідь юриста: Є спадщина за заповітом і за законом. Якщо Ви в заповіті назвете лише подругу, вона успадкує все.
Заповідач має право призначити іншого спадкоємця на випадок, якщо спадкоємець, зазначений у заповіті, помре до відкриття спадщини, не прийме її або відмовиться від її прийняття чи буде усунений від права на спадкування, а також у разі відсутності умов, визначених у заповіті (стаття 1242 Цивільного Кодексу України).
дякуючі юрист Вікторія
#55798
Зінаїда питає: у мене дуже хворий батько, я його доглядаю, і якщо він помре, чи можу отримати його пенсію?
Відповідь юриста: «Відповідно до ст. 51 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсію, недоотриману у зв’язку зі смертю її одержувача, виплачують членам його сім’ї, які жили разом із пенсіонером на день його смерті. Тож, Ви маєте повне право на отримання його пенсії. Зверніться до ПФ за місцем реєстрації померлого протягом 6 місяців із дня відкриття спадщини. До ПФ необхідно надати: свідоцтво про смерть батька; ваш паспорт; документи, що підтверджують родинні зв’язки з померлим: свідоцтво про народження, на місці вже подасте заяву.
дякуючі юрист Вікторія
#61482
Лариса Максимовна, Одесская область: «Здравствуйте, скажите пожалуйста такая ситуация, бабушка умерла, перед смертью написала завещание у нотариуса, на чужого человека, как ее дочь и внуки может оспорить и отсудить квартируи земельный пай? Она сильно болела была одна, с психикой нарушения были, дочь и внуки в другом городе, но забрать ее не порлучалось, и свидетелей при оформлении завещания не было. Какой пакет документов необходим и с чего начать?»

Відповідь юриста:
Дивна ситуація, коли літня людина потребує допомоги близьких немає поруч, зате коли відкривається спадщина, вони зявляються. Якщо є нотаріальний заповіт, оскаржити це майже неможливо, оскільки нотаріус при заповіті перевіряв дієздатність бабусі, її паспорт і запитував волю. Її воля буцла заповідати іншим квартиру, тож, вони отримали спадщину за заповітом, а не за законом, в порядку черги.
Ваше право позиватися протии нотаіральної контори «Про визнання заповіту недійсним».
За ст. ст.1257ч.2,231 ЦК Україниза позовом заінтересованої особи суд визнає заповіт недійсним, якщо буде встановлено, що волевиявлення заповідача не було вільним і не відповідало його волі. Тож, Ви повинні в суді довести, що правочин, вчинений проти її справжньої волі внаслідок застосування до неї фізичного чи психічного тиску з боку другої сторони або з боку іншої особи, визнається судом недійсним.
дякуючі юрист Вікторія
#63359
Альбіна Миколаївна, Золоте, Луганська область: "я проживала з чоловіком 20 років, він помер ще в 2013 році, я доглядала його, коли він зворів. Син його живе в Росії, ніколи не допомагав, а вимагає спадщину. Що робити?

Відповідь юриста: Відповідно до ст.ст. 1268-1270 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її. Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Отже, він не має право на спадщину, і через суд Ви можете це підтвердити.
Статтею 1297 Цивільного кодексу України передбачено, що спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобовязаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.
дякуючі юрист Вікторія
#63391
Поліна Георгіївна Кам’янець-Подільський, двоюрідний брат помер, родичів не має. Як спадкувати його майно, нотаріусом відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину у звязку з відсутністю документів на підтвердження родинних відносин.

Відповідь юриста:
Якщо у Вашого двоюрідного брата не було рідних, і немає кому спадкувати, Ви можете звернутися до суду, щоб підтвердити факт родинних зв’язків з Вами, довести за допомогою документів, доказів хто у Вас ким доводиться. Зокрема, це може бути фото з ним, докази родинних зв’язків, показання свідків, свідоцтвами про одруження, народження, укладання шлюбів.
дякуючі юрист Вікторія
#64963
Ігор з Тернгополя питає: я отримав у спадок квартиру з боргами, я чув, що борги попереднього власника можна не сплачувати, але на мене подали в суд, що робити, хто правий?

Відповідь юриста:
Верховного Суду України від 30 травня 2008 року № 7 “Про судову практику у справах про спадкування”).
13. У разі смерті особи, якій були заподіяні збитки в результаті невиконання договору, до складу спадщини входить право на відшкодування як реальних збитків, так і упущеної вигоди (стаття 22 ЦК). До спадкоємців переходить і право вибору способу відшкодування.
дякуючі юрист Вікторія
#65085
Олеся, Житомирська область, Після смерті батька залишилось майно та два боржика. З майном питань немає. А вот що робити з боржниками я не знаю. Спадкоємці я та татова друга дружина. Вона каже забирай їх собі. Питання полягає в тому чи потрібно це якось оформляти юридично щоб я мав змогу вимагати погашення боргу як спадкоємець. По одному боржнику є рішення суда, відкрито виконавче провадження. По другому є грамотно складенна боргова розписка.

Відповідь юриста:
Ви можете через суд вимагати стягнення боргів у цих боржників. Ви прийняли спадщину, отже, боржники тата теперь ваші. Ось що говорить закон:
Стаття 1046 ЦК. Договір позики
1. За договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов'язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суму позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої ж якості.
Статті 1216, 1218 ЦК України передбачають, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Право пред'явлення кредитором спадкодавця вимог до спадкоємців передбачено ст.1281 ЦК України.
Окрім того, статтею 1281 ЦК України передбачено, що кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги. Якщо кредитор спадкодавця не знав і не міг знати про відкриття спадщини, він має право пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, протягом одного року від настання строку вимоги. Кредитор спадкодавця, який не пред'явив вимоги до спадкоємців, що прийняли спадщину, у строки, встановлені частинами другою і третьою цієї статті, позбавляється права вимоги.
Згідно до статті в договорі позики дві сторони позикодавець та позичальник. Якщо належним чином не оформлене свідоцтво на спадщину, то ні Ви не вона не є стороною договору. Ну і навпаки, якщо свідоцтво оформлене належним чином то до Вас переходять права та обов'язки, тобто спадщина,Стаття 1216. Спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). і Ви маєте право вимагати повернення боргу.
дякуючі юрист Вікторія
#65093
Олеся, Львів, У чоловіка, який прописаний у батьків, є одружена сестра. В неї двоє дітей, які прописані у їх батьків. Фактично, це означає, що вони також являються спадкоємцями?

Відповідь юриста: Так, у відповідності дост. 1217 ЦК Україниспадкування здійснюється за заповітом або за законом.В силу ст.ст.1216-1218 ЦК Україниспадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців), яке може здійснюватися за заповітом або за законом.
До складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
невідомо, кого батьки визначать спадкоємцями, якщо по закону, це буде чоловік та його сестра, якщо за заповітом, самі батьки визначать, хто це може бути, може один спадкоємець, може кілька. Поки вони живі, запитувати про це некоректно.

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!