МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#14999
Спадкування – це перехід майна померлого до інших осіб. Спадкове право – це сукупність правових норм, які регулюють порядок переходу майна померлого до інших осіб. Власник, після смерті якого залишилося майно, називається спадкодавцем. Особи, до яких це майно переходить після смерті його власника, називається спадкоємцями. Спадкування можливе з двох підстав: за законом і за заповітом. Спадкування за заповітом має місце у випадках, коли спадкодавець бажає сам висловити свою волю кому, коли і в якій частині має перейти його майно після його смерті. Заповіт – це письмове розпорядження власника своїм майном на випадок своєї смерті. Заповіт є односторонньою угодою, за якою права і обов‘язки для інших осіб виникають за волевиявленням заповідача.
Спадкування за законом має місце у випадках: 1) відсутність заповіту; 2) визнання заповіту недійсним; 3) якщо спадкоємці, що визначені в заповіті, померли до відкриття спадщини, або відмовилися від її прийняття.
Всі спадкоємці за законом поділяється на дві черги. До першої черги відносяться: діти, дружина/чоловік, батьки померлого. Друга черга: брати і сестри, а також їх діти у порядку представлення, бабуся та дідусь, онуки померлого. Діти братів та сестер спадкують майно спадкодавця лише в разі, якщо їх батьки померли, до них переходить право спадщини їхніх батьків. Друга черга спадкує в разі відсутності першої черги спадкоємців. Спадкоємці за законом отримують спадщину в рівних частинах.
дякуючі юрист Вікторія
#16198
Маргарита спрашивает:
произошла такая ситуация: моя тетя попала в больницу с инсультом после смерти сына. За ней ухаживает моя мама и двоюродная сестра. Можно ли требовать от тети наследства или компенсации, нам вед тоже не просто эти деньги давались?

Відповідь юриста:
Відверто кажучи, вражає Ваш цинізм з цього приводу. Зрозуміло, що Вам шкода грошей і Ви бажаєте так покращити матеріальний стан, але варто поцікавитися маму, тітку іншу, чи згодні вони з Вашою думкою? Чи потрібно підтримати хвору людину, ви не можете знати, що відбудеться з Вами завтра. Цей моральний аспект буде враховувати і нотаріус, якщо ви до нього звернетеся по спадщину. Адже в спадщині головне ВОЛЯ, БАЖАННЯ спадкодавця, і спадщина можлива в разі смерті особи, і за заповітом, або за законом. Якщо у тітки хворої більше немає рідних, тоді Ваша мама буде спадкоємцем, але в свій час. Ви можете укласти договір довічного утримання, але не дарування. З таким підхідом, як у Вас, можете залишити тітку на вулиці.
дякуючі юрист Вікторія
#16361
Юрий:
Могут ли внуки между собой оспорить завещание ?

Відповідь: а яка підстава оскарження? теоретично вони це можуть зробити, через суд, але потрібно буде доводити, що не було волі померлого щодо спадщини, або він не керувався своїми діями. В суді може бути тлумачення заповіту, відповідно до ст. 1256 ЦК України може бути здійснене після відкриття спадщини самими спадкоємцями. У разі спору між спадкоємцями тлумачення заповіту здійснюється судом відповідно до ст. 213 ЦК України, що передбачає також, що на вимогу однієї або обох сторін суд може постановити рішення про тлумачення змісту правочину.
Важливо знати, що при складанні заповіту присутність не менш як двох свідків при посвідченні заповіту є обовязковою.Свідками не можуть бути члени сім»ї та близькі родичі спадкоємців за заповітом.
Якщо онуків немає в заповіті вони не можуть нічого оскаржити. Якщо обоє онуки у заповіті, у них є частки спадщини, якщо ці частки не визначені, тоді в суді їх можна визначити.
дякуючі юрист Вікторія
#16644
Маргарита, Краматорск: "18 апреля умерла мама и у нее остался кредит в Альфа Банке с долгом в 13100грн. В понедельник 25 апреля ездила в банк написал заявление на остановку процентов. Сегодня 29 числа мне говорят что я обязана погасить весь долг. Я им говорю что у меня в данный момент нет столько денег,а только около 6000грн. Они говорят что им все равно и это мои проблемы и время у меня есть до вечера чтоб у кого одолжить.Просил разбить долг на 6 месяцев,сказал нет. Как быть в такой ситуации?"

Відповідь: Якщо Ви прийняли спадщину, Ви прийняли і цей банківський борг мами. Не сплачувати борг Ви можете. коли Ви відмовитеся від усієї спадщини. Згідно ст. 1281 ЦК України, спадкоємці зобов'язані повідомити кредитора спадкодавця про відкриття спадщини, якщо їм відомо про його борги. Кредиторові спадкодавця належить протягом шести місяців від дня, коли він дізнався або міг дізнатися про відкриття спадщини, пред'явити свої вимоги до спадкоємців, які прийняли спадщину, незалежно від настання строку вимоги.
Але несправедливо те, що на Вас тиснуть, і вимагають усі суму одразу, тим більше, що мама недавно Ваша померла.
Якщо не лише Ви спадкоємець, а ще Ваш батько, чи рідні, борг ділиться і рівних частках.Згідно ст. 1282 ЦК України спадкоємці зобов'язані задовольнити вимоги кредитора повністю, але в межах вартості майна, одержаного у спадщину. Кожен із спадкоємців зобов'язаний задовольнити вимоги кредитора особисто, у розмірі, який відповідає його частці у спадщині. Вимоги кредитора спадкоємці зобов'язані задовольнити шляхом одноразового платежу, якщо домовленістю між спадкоємцями та кредитором інше не встановлено.
Я хочу порадити наступне, можете звернутися зі скаргою на дії працівників банку до голови правління цього банку та написавши ще одного листа до Національного банку України, окрім того, це Ваше право вимагати реструктуризації боргу. Якщо не будуть зодовольняти реструктуризацію боргу, це порушує Ваше право, позивайтеся в судовому порядку.
дякуючі юрист Вікторія
#16719
Яна из Мариуполя спрашивает:
"Умерла Бабушка месяц назад. Завещание сделано бабушкой на меня, но мама сдала уже квартиру в аренду. И не пускает жить меня туда, мне 20, собираюсь выйти замуж... А жить не где. Имею ли я право там жить? И как добиться справедливости?".

Відповідь: Ви повинні через нотаріуса, маючи паспорт, вступити в спадщину. в Цивільному кодексі визначено:
Стаття 1223. Право на спадкування. 1. Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті.
Згідно ч. 1 ст. 1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
І потім можете через суд позиватися проти матері, оскільки вона порушила волю бабусі, заповіт. Ви маєте право і проживати в цій квартирі, і самі вирішувати долю майна. Якщо ця квартира в заповіті вказана. що мама володіє часткою, і вона повинна мати право на частку. Якщо ні, оскаржуйте це право в суді, і тоді Ви можете і виселити квартирантів, як власниця житла.
дякуючі юрист Вікторія
#16735
Юлия, Кременная: Буду ли я получать пенсию по потере кормильца (отца) если выйду замуж и поменяю фамилию?

Відповідь: звичайно, Ви будете отримувати цю пенсію до 23-х років. Але відповідно до чинного законодавства громадянин, який отримує пенсію зобов’язаний своєчасно повідомлятисоцзабезпечення, що призначають та виплачують цю пенсію про шлюб, додавши св-во, копію, прийняття на роботу, звільнення з роботи та інші обставини, що можуть вплинути на його пенсійне забезпечення.
дякуючі юрист Вікторія
#16829
У меня отец живет с женщиной уже 15 лет она с ним не расписана и не прописана. Папа попал в больницу а она забрала документы на дом.. Имеет ли она на это право и может она переписать на себя дом? Отец дом ей подарил уже.
А как же наследство.
г. Белгород-Днестровский Ира.
Відповідь:
За договором дарування одна сторона (дарувальник) передає або
зобов'язується передати у майбутньому іншій стороні
(обдаровуваному) безоплатно майно (дарунок) у власність
(пункт 1 статті 717 ЦК України). Отже, дарування передбачає добру волю того, хто дарує. Виходячи з того, що Ви написали, ця жінка зараз власниця будинку, і як власниця може переписати на себе будинок. Але Ви можете подати до суду, як донька, яка має право уточнити через суд волю особи, яка вчинила правочин, тобто батька. Щоб він в суді особисто роз’яснив про те, що при даруванні будинку він мав на увазі, і чому дарування саме на цю жінку, чи не було тиску на нього чи обману.
Щодо дарування та обдарованого ось є гарне розяснення
http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/n0021323-11
дякуючі юрист Вікторія
#17501
Леонид пишет:
Моя мать, скажем, она была владелица дома, умерла и остался долг за коммунальные услуги, сейчас дом на себя оформляет внук (по завещанию, внук на момент долга был прописан по этому адресу) Подскажите пожалуйста, перейдёт ли долг на нового владельца и какой закон об этом говорит?

Відповідь: звичайно, борги є часткою спадщини.Закон встановлює для прийняття спадщини строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини. Часом відкриття спадщини є час смерті спадкодавця або дата, з якої він оголошений померлим. При цьому час смерті може бути встановлений на підставі свідоцтва про смерть. Тобто, борги потрібно віддавати від того часу, як на підставі свідоцва про смерть Ви стали спадкоємцем.
дякуючі юрист Вікторія
#18289
Олексій з Рівного питає
Чи може військовослужбовець, що пропав без вісті в зв'язку з воєнними діями в Іловайську, може бути в судовому порядку оголошений померлим не раніше чим після закінчення двох років із дня закінчення воєнних дій?

Відповідь юриста:
Питання про оголошення громадянина померлим вирішується районним судом за місцем проживання заявника. Після винесення судом рішення його юридичні наслідки прирівнюються до тих же наслідкам, що настають при смерті особи. Відповідно до статті 264 Цивільно-процесуального кодексу України, рішення суду про оголошення громадянина померлим є підставою для реєстрації смерті в органах Рагсу і видачі свідчення про смерть. З моменту винесення рішення судом про оголошення громадянина померлим шлюб з ним вважається припиненим, дружина зазначеної особи вправі вступити в новий шлюб, маючи на руках рішення суду про оголошення померлим колишнього дружини. Однак, сам оголошений померлим дружина (у випадку, якщо насправді він живий) не вправі вступати в новий шлюб, незалежно від того, відомо йому чи ні про оголошення його померлим.
дякуючі Kucherenko
#18460
Интересно было прочесть
Аватар користувача
дякуючі Skiy
#18675
надо переоформить наследство с чего начать?
дякуючі юрист Вікторія
#18701
Ви повинні мати на руках заповіт, щоб відкрити спадщину. Ви можете звернутися до будь-якого нотаріуса за місцем відкриття спадщини, це місце проживання померлого. Але краще до державного.
Відповідно Цивільного Кодексу України спадщина, як за законом, так і за заповітом, приймається вся повністю, без застережень. Це означає, що приймаються як активи, так і борги.
Ви повинні взяти з собою до нотаріуса для відкриття спадкової справи:
• Паспорт та реєстраційний номер облікової картки платника податків спадкоємця;
• Свідоцтво про смерть спадкодавця;
• у разі наявності заповіт, в тому випадку якщо Ви вступаєте у спадщину за заповітом;
• Документ, що підтверджує родинні відносини з спадкодавцем: свідоцтво про народження або свідоцтво про укладення шлюбу і т.д (в тому випадку якщо Ви вступаєте у спадок за Законом);
• Довідка з компетентних органів про те, хто проживав з померлим на дату смерті;
нотаріуса пишете заяву про прийняття спадщини.
дякуючі юрист Вікторія
#19150
Альбіна питає:
"У моїх знайомих лихо, загинула родина в автокатастрофі. Хто є спадкоємцем?

Відповідь юриста:
щиро співчуваю. Часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою Якщо протягом однієї доби померли особи, які могли б спадкувати одна після одної, спадщина відкривається одночасно і окремо щодо кожної з них. Якщо кілька осіб, які могли б спадкувати одна після одної, померли під час спільної для них небезпеки (стихійного лиха, аварії, катастрофи тощо), припускається, що вони померли одночасно. У цьому випадку спадщина відкривається одночасно і окремо щодо кожної з цих осіб.
дякуючі юрист Вікторія
#19878
Поліна питає:
Наша бабуся каже, що заповість мені будинок, якщо я офіційно вийду заміж, але те, що я 5 років живу з ним, це не рахується. Як бути?

відповідь юриста:
Ваша бабуся хоче скласти заповіт з умовою. Заповідач може обумовити виникнення права на спадкування у особи, яка призначена у заповіті, наявністю певної умови, як пов'язаної, так і не пов'язаної з її поведінкою (наявність інших спадкоємців, проживання у певному місці, народження дитини, здобуття освіти тощо). Умова, визначена у заповіті, має існувати на час відкриття спадщини. ( ЦК ст. 1242). Якщо вона це пропише в заповіті, дійсно, з дати офіційного шлюбу ви можете бути спадкоємцем, якщо бабусі вже не буде. Якщо вони житиме, спадщини ви набудите вже заміжньою після її смерті.
дякуючі юрист Вікторія
#23915
Олеся з Тернополя питає: У нас померла моя рідна сестра. Чоловік, з яким вона жила, її бив, вона тяжко хворіла. Його затримала міліція після того, яка сестра потрапила до лікарні. Ми, родичі, хочемо стягнути з нього компенсацію за її лікування, похорон і поминання. Як це зробити?

Ви можете звернутися до суду, подати цивільний позов, заплатити судовий збір і також його перекласти на винуватого. Відповідно до п. 8, 9 ч.2 ст.16 ЦК маєте право на захист немайнового та майнового права та інтересу. Важливо, щоб перед тим, як буде подана заява до суду, були правильно зібрані всі документи, які будуть додатки до Вашої позовної заяви.
Це мають бути чеки на придбання ліків, список витрат на поховання, а також рахунки з магазину, ринку, ритуальної контори, церкви (усі довідки з мокрими печатками).

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Привіт, як справи?

Ще більше корисного та цікавого!