МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

література про вагітність, дітей, виховання і навчання

Модератор: Хорошая)

#17089
Ми всі часом помиляємося, мимоволі вживаємо кальки з російської мови чи неправильно наголошуємо слова. І не дивно! Ще Вольтер свого часу сказав: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».
1. «Нажаль». Коли знову сумніватиметеся, писати разом чи окремо ці два слова, згадайте, що між ними можна вжити ще одне слово: «на превеликий жаль». Таким чином, можливо, Вам легше буде запам’ятати, що ми їх завжди пишемо окремо!
На жаль багато людей пишуть ці два слова разом.
будь ласка
2. «Будь-ласка». Це теж два слова, вони пишуться окремо і без дефіса.
згідно з
3. «Згідно інструкції», «відповідно з», «у відповідності з…», «згідно до…» — це все помилкові конструкції.
Українською правильно буде: відповідно до і згідно з.
…я ж зробив усе згідно з інструкцією. добре що відповідно до контракту я можу повернути товар продавцю…
на протязі
4. «На протязі року» — калька з російської мови.
Коли протягом дня сидиш- можна й захворіти на протязі
заключається
5. «Заключається». В українській мові такого слова взагалі немає, тому контракти укладають (заключають), проблеми полягають (заключаються), когось обіймають (заключають в обійми)…
їхній
6. Їх чи їхнього? На жаль, під впливом російської мови дедалі частіше їх вживається не у властивому значенні. Насправді, їхній — це присвійний займенник (відповідає на питання "чий?"), а їх — це форма родового і знахідного відмінка від особового займенника вони (відповідає на питання "кого?", "чого?", "що?").
..я підвіз їх до їхнього будинку..
брати
7. «Приймати учаcть». Приймати — це взагалі одне з тих слів, які у нас дуже часто вживають неправильно. Зокрема, треба говорити: брати до уваги, брати до серця, брати до відома, а у нас багато людей вживають у цих словосполученнях слово приймати.

Потрібно бути активним, брати участь у змаганнях, дискусіях. А приймати можна присягу, ліки, гостя.
Аватар користувача
дякуючі Pupa
#21578
довольно интересно, многое не знала.
#25819
1Julieta писав:Ми всі часом помиляємося, мимоволі вживаємо кальки з російської мови чи неправильно наголошуємо слова. І не дивно! Ще Вольтер свого часу сказав: «Чужу мову можна вивчити за шість років, а свою треба вчити все життя».
1. «Нажаль». Коли знову сумніватиметеся, писати разом чи окремо ці два слова, згадайте, що між ними можна вжити ще одне слово: «на превеликий жаль». Таким чином, можливо, Вам легше буде запам’ятати, що ми їх завжди пишемо окремо!
На жаль багато людей пишуть ці два слова разом.
будь ласка
2. «Будь-ласка». Це теж два слова, вони пишуться окремо і без дефіса.
згідно з
3. «Згідно інструкції», «відповідно з», «у відповідності з…», «згідно до…» — це все помилкові конструкції.
Українською правильно буде: відповідно до і згідно з.
…я ж зробив усе згідно з інструкцією. добре що відповідно до контракту я можу повернути товар продавцю…
на протязі
4. «На протязі року» — калька з російської мови.
Коли протягом дня сидиш- можна й захворіти на протязі
заключається
5. «Заключається». В українській мові такого слова взагалі немає, тому контракти укладають (заключають), проблеми полягають (заключаються), когось обіймають (заключають в обійми)…
їхній
6. Їх чи їхнього? На жаль, під впливом російської мови дедалі частіше їх вживається не у властивому значенні. Насправді, їхній — це присвійний займенник (відповідає на питання "чий?"), а їх — це форма родового і знахідного відмінка від особового займенника вони (відповідає на питання "кого?", "чого?", "що?").
..я підвіз їх до їхнього будинку..
брати
7. «Приймати учаcть». Приймати — це взагалі одне з тих слів, які у нас дуже часто вживають неправильно. Зокрема, треба говорити: брати до уваги, брати до серця, брати до відома, а у нас багато людей вживають у цих словосполученнях слово приймати.

Потрібно бути активним, брати участь у змаганнях, дискусіях. А приймати можна присягу, ліки, гостя.
Цікаві факти я не знав .
Аватар користувача
дякуючі arti
#33756
актуально
дякуючі annaber1834
#53348
Интересно

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!