МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

ранній розвиток, методики виховання

Модератор: Хорошая)

Чи сподобався вам цей матеріал?

Так
8
100%
Ні
Немає голосів
0%
Не знаю
Немає голосів
0%
#526
Зараз серед батьків досить поширені міфи про методику Монтессорі: ніби, ця методика для аутичних дітей, для тих, що мають проблеми з
розвитком, ця методика робить дітей замкнутими, діти погано адаптуються до школи і таке інше. З'явилися вони за радянського союзу, коли "верхи" вирішили, що то методика буржуйська, адже пропонує індивідуальний підхід до кожної дитини, ніякого колективізму.
Після того в підручниках з педагогіки почали з'являтися дані про те, що це ніби методика для даунів. Дійсно, Марія Монтессорі починала працювати з дітьми, які відставали в розвитку. На олімпіаді в Римі вони показали кращі результати, ніж нормальні діти, з читання, математики та письма.
Після цього методикою зацікавилися й почали пробувати працювати з нормальними дітьми. Результати були набагато яскравіші. Діти легко запам'ятовували матеріал, ставали більш дружелюбні.
Зараз в основному за цією методикою працюють з нормальними дітьми. Монтессорі-дитсадки зараз дуже поширені в Штатах, Голандії та по всьому Євросоюзу. У Голандії вже майже немає дитсадків, які не працюють за методикою Монтессорі.
Також можу додати із свого досвіду, що діти (нормальні) після закінчення Монтессорі-дитсадка прекрасно адаптуються в школі, мають високу концентрацію уваги та відповідально ставляться до своїх маленьких шкільних обов'язків.
У чому ж особливість дитсадків монтессорі?
1.У Монтесорі-дитсадку є спеціальний матеріал для роботи дітей, поділений на зони:
а)сенсорний (зона сенсорики)
б)матеріал для розвитку практичних вмінь (застібати пувички, блискавки, кнопки, налити собі попити, поїсти), зона практичного життя
в)математичний матеріал (відповідно, зона математики)
г)матеріал для розвитку мовлення та письма (зона мови)
д)зона космічного виховання (тут зазвичай можна знайти книжки з біології, географії, анатомії, народознавства, картки із засушеними квітами та листочками, тобто теоретичний та практичний матеріал для загального розвитку дитини.
Увесь матеріал стоїть на спеціальних дитячих низеньких поличках, доступний кожній дитині. Звичайно, трирічні діти небагато уваги приділяють спочатку зоні космосу, їх можна знайти зазвичай у зонах сенсорики та практичного життя.

2. У звичайних дитсадках вихователі контролюють (і часто тиснуть, карають) дітей, а основна функція монтесорі-педагога: спостереження. Він дає дітям можливість самим контролювати свою роботу, свої дії.

3. Свобода вибора заняття: кожна дитина сама вибирає матеріал, з яким буде працювати. Дитина сама обирає, скільки й де (на столі, на ковдрі) буде працювати з матеріалом. У звичайних дитсадках іграшки (не завжди розвиваючі) часто лежать за трьома замками, поки вихователь не вирішить дати їх погратися дітям.

4. Самостійність: діти працюють самостійно та індивідуально

5. У групах діти від 3 до 6 років, тобто групи різновікові. Молодші беруть приклад із старших, а старші відчувають відповідальність за молодших.

6. У дитсадках монтессорі вихователі не порівнюють і не оцінюють дітей.

Це основні відмінні риси Монтессорі-дитсадків. Якщо щось здається дивним - ставте запитання в коментарях.
Аватар користувача
дякуючі Ангелина
#547
Если в группе дети разного возраста, как же их учить? Одного - читать и писать, второму это очень рано?
Аватар користувача
дякуючі Viktoriya
#732
Мені навпаки подобається, що дітки різного віку в групі, по своїм малятам можу сказати, що малі тягнуться за старшими, а старші навчаються допомагаючи меншим, як кажуть "сам вже зрозумів, а учні ще не зрозуміли" :)
Про міфи (перший абзац), вперше почула.
Якщо можливо, розкажіть про власний досвід ;)
Аватар користувача
дякуючі aronskaya
#735
Я рада, що вам цікаво.
Я рік пропрацювала з дітьми за цією методикою.
Хоча, чесно кажучи, "чистого Монтессорі" у нас не було. То занадто дорого. Базовий комплект матеріалів коштує 5 тисяч євро, а без матеріалу - нікуди. Ми мали тільки основне.
До того ж, ця методика передбачає наявність: музичної кімнати, де діти вчаться грати на найпростіших інструментах, садка, де діти доглядають рослини, декількох майстерень, де діти ліплять з глини, а дорослі допомагають ім обжигати фігурки та багато іншого. Також діти мають мити за собою посуд та прибирати за собою в групі - це в нас було.
Мені особисто ця система дуже подобається через те, що:
1) Вона поєднує фізичний та розумовий розвиток дитини
2) Фактично, це філософія виховання, перевірена досвідом, вона підходить усім дітям
3) Діти отримують навички (часто досить складні), граючись, у них з'являється внутрішнє бажання вчитися. Діти брали мене за руку і тягнули: "Давай я почитаю!", "Давай порахуємо!", "Я буду множити!"

Розповідати можу довго :)
Взагалі-то, звичайно, багато залежить від особистих якостей педагога, рівня його підготовки та від адміністрації.

Мені буде простіше, коли ви будете запитувати, що вас цікавить, бо написати про все майже неможливо. :)
Аватар користувача
дякуючі Viktoriya
#742
aronskaya писав:Я рада, що вам цікаво.
Я рік пропрацювала з дітьми за цією методикою.
Хоча, чесно кажучи, "чистого Монтессорі" у нас не було. То занадто дорого. Базовий комплект матеріалів коштує 5 тисяч євро, а без матеріалу - нікуди. Ми мали тільки основне....
Це "їхні" матеріали, а що не можна замінити вітчизняними аналогами?
Коли кажуть Монтессорі, спадає на думку усякі рамки-вкладиші, а що ще потрібно купувати?
Аватар користувача
дякуючі aronskaya
#744
Взагалі-то, можна виготовити матеріали самостійно. За розмірами.
Ось знайшла гарний сайт про матеріал.
Там можна ходити по розділах меню та подивитися на матеріал.
Востаннє редагувалось 12-12-2007, 21:40:02 користувачем aronskaya, всього редагувалось 1 раз.
Аватар користувача
дякуючі Viktoriya
#750
Спасибі, цікавий сайт :)
Аватар користувача
дякуючі aronskaya
#758
Приходьте ще. :xmas:
Аватар користувача
дякуючі mamo4ka
#1480
Хотіла б здати свого сина в садок, що працює по методу Монтессорі, але не знаю, чи є такі у м.Львові. Може хтось знає?
дякуючі sviridAnna
#5946
Мабуть такі дитчі садки досить не дешеві??
Аватар користувача
дякуючі aronskaya
#5947
sviridAnna писав:Мабуть такі дитчі садки досить не дешеві??
Так і є. І чим ближчий садочок до стандарта, тим дорожчий. І ще вони є не в кожному місті, але якщо тільки є можливість віддати туди дитину, варто спробувати.
дякуючі леленка
#5967
цікаво, в києві е такі садочки, і не мало, я все вагаюся чи віддавати дитину в такий садочок чи ни, але я ще не взнавала скільки він буде коштувати...може всі питання і відпадуть)) бо київськи садочки вже не можуть скласти собі ціну))
Аватар користувача
дякуючі aronskaya
#5969
леленка писав:цікаво, в києві е такі садочки, і не мало, я все вагаюся чи віддавати дитину в такий садочок чи ни, але я ще не взнавала скільки він буде коштувати...може всі питання і відпадуть)) бо київськи садочки вже не можуть скласти собі ціну))
У Києві точно є, і я точно знаю, що в них немала черга. Якщо щось цікаве дізнаєтеся (вартість, наприклад), або підете туди, відпишіть, які враження, добре?
дякуючі hloa
#9882
мы узнавали в Киеве садик Монтессори в среднем 2000грн.
дякуючі 1Julieta
#55067
я очень рада была бы отдать своего ребенка в такой сад. не понаслышке знаю что там прекрасные программы развития но-многое зависит от преподавателей. у знакомой оба ребенк аотходили в такой сад- очень творческие дети выросли.
к сожалению не все могут попасть-и цена останавливает и ..это сад особый но НЕ для особых :((
Для моего особого ребенка на данный момент такой альтернативой были занятия по абаб терапии и пекс с психологом а в конце месяца- мы начнем серию занятий по программе СЕНСОРНОЙ ИНТЕГРАЦИИ.
эта программа хорошая альтернатива монессори практике и подходит абсолютно всем.
Комната Сенсорной Интеграции открывается в Центре стимуляции Мозга, в конце мая уже обещали начать первые занятия..

Недавно я наткнулся на сайт, который полностью пер[…]

це так

Привіт

Помощь юриста

привіт

Ще більше корисного та цікавого!