МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератори: Хорошая), модератори

Материнський інстинкт

Вроджена здатність жінки бути матір"ю
3
60%
Набута здатність бути матір"ю
2
40%
Аватар користувача
дякуючі bob
#2351
Про нього багато говорять, навіть тут, на форумі. В інтернеті є багато статей і матеріалів, автори яких не впевнені в реальності такого відчуття.
Ось один з прикладів.
Материнские установки являются компонентом мотивационно-потребностной сферы женщины. Изменения, происходящие с материнскими установками за последние 400 лет проследила в своем исследовании Э. Бадинтер. Автор пришла к выводу, что «материнский инстинкт – это миф». Она не обнаружила никакого присущего всем матерям общего поведения, а напротив – чрезмерную изменчивость чувств в зависимости от культуры. Материнская любовь – это понятие, которое эволюционирует и наполняется в различные эпохи разным содержанием. Она указывает, что: «женщина становится лучшей или худшей матерью в зависимости от того, ценится ли в обществе материнство» (цит. по Л.Б. Шнейдеру, 2000).
Яка Ваша думка, дівчата?
Востаннє редагувалось 25-01-2009, 20:20:23 користувачем bob, всього редагувалось 1 раз.
дякуючі Irishka
#2361
Для мене материнський інстинкт - це в першу чергу бажання мати дітей, бажання продовжити рід, ну і любов до дітей. Не думаю, що це може як-то залежати від того чи модно бути матір'ю, чи цінять в суспільстві матерів. На мою. думку кожна жінка може або хотіти стати матір'ю або ні, саме це і говорить про те чи є в неї материнський інстинкт.
Аватар користувача
дякуючі bob
#2381
Irishka писав:Для мене материнський інстинкт - це в першу чергу бажання мати дітей, бажання продовжити рід, ну і любов до дітей.
А звідки це бажання береться на Вашу думку? З ним народжуються, чи воно виникає в процесі виховання, чи під час вагіності?
дякуючі Irishka
#2383
Воно виникає в процессі виховання, ще можливо його прививають батьки.
Досить часто любов до дітей приходить і під час вагітності, але в такому разі я не вважаю, що до вагітності її не було зовсім, просто жінка уявляє себе в ролі матері і розуміє, що це для неї велике щастя.
Аватар користувача
дякуючі kompot
#2389
Панночки, ви говорите про інстинкт, я так розумію. Інстинкти - це поняття біологічного харастеру, він або є(передався на генному рівні від предків), або його нема. Візьмемо дла прикладу будь-якого савця(кішку), людина теж тварина класу савців тільки вже дуже соціальна. Отже, кішка народжуючи вперше кошенят знає, що їй робити: перегризти пуповину, облизати новонародженого, з*їсти послід(і не кривіться гидливо, він багатий на білки, необхідні для молока) , вона діє інстинктивно. Та не кожна кішка має цей інстинкт, деякі після пологів їдять кошенят або прости залишають їх, найчастіше це представниці дорогих переважно штучно виведених порід. От вам і відповідь.Людина з розвитком НТР(науково-технічної революції), втрачає первісні інстинкти, підмінюючи їх набутими навичками та моделями поведінки, тому материнський інстинкт із поняття біологічног переходить у розряд соціального, з вродженого стає набутим, хоча особисто я за біологію


Інша річ батьківський інстинкт у чоловіка.Чи існує він взагалі????? І чому, маючи дитину, чоловік не завжди відчуває себе батьком?
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#2392
А як на вашу думку він може проявлятися у чоловіків?
Якщо виходити з того, що материнський інстинкт - це бажання мати дітей, то у мене його поки що немає і не знаю чи з'явиться він, наприклад у мене діти не викликають ніяких особливих емоцій. Як вчинити в такому випадку, чекати поки цей інстинкт прокинеться або завагітніти, сподіваючись, що він прийде під час вагітності?
Аватар користувача
дякуючі bob
#2403
Irishka писав:Воно виникає в процессі виховання, ще можливо його прививають батьки.
Досить часто любов до дітей приходить і під час вагітності
kompot якраз мене випереди(ла/в)
Те про що Ви говорите, не може бути інстинктом, бо з інстинктами ми народжуємось і з часом вони можуть послаблюватись, але аж ніяк не посилюватись. Отже виходить, що своїми словами Ви підтверджуєте думку авторки статті.
kompot писав:тому материнський інстинкт із поняття біологічног переходить у розряд соціального, з вродженого стає набутим, хоча особисто я за біологію
Не зовсім зрозуміла. Тобто Ви вважаєте материнський інстинкт у жінок інстинктом (вродженою ознакою)? Або?
Аватар користувача
дякуючі kompot
#2404
bob писав: Не зовсім зрозуміла. Тобто Ви вважаєте материнський інстинкт у жінок інстинктом (вродженою ознакою)? Або?
Однозначно біологічне, вроджене. Часто материнський інстинкт плутають з бажанням\небажанням мати дітей, або з льбов*ю\нелюбов*ю до них(що вже є поняттями соціології)
Аватар користувача
дякуючі kompot
#2405
bob писав:
Материнские установки являются компонентом мотивационно-потребностной сферы женщины. Изменения, происходящие с материнскими установками за последние 400 лет проследила в своем исследовании Э. Бадинтер. Автор пришла к выводу, что «материнский инстинкт – это миф». Она не обнаружила никакого присущего всем матерям общего поведения, а напротив – чрезмерную изменчивость чувств в зависимости от культуры. Материнская любовь – это понятие, которое эволюционирует и наполняется в различные эпохи разным содержанием. Она указывает, что: «женщина становится лучшей или худшей матерью в зависимости от того, ценится ли в обществе материнство» (цит. по Л.Б. Шнейдеру, 2000).
Яка Ваша думка, дівчата?

Мо-моєму автори самі не в курсі про що вони говорять, і не визначились з поняттям материнського інстинкту, можливо потрібна більш розгорнута цитата
Аватар користувача
дякуючі Apple
#2406
Я вважаю, що материнський інстинкт, це набута здатність бути матір"ю. Та на 100% згодна з bob щодо того, що інстинкти з часом тільки послаблюються. Кожна будуча матір перед пологами, годуванням та вихованням радиться з іншими жінками, подругами, майбутньою бабусею, або знаходить для себе корисну інформацію з книжок, жуналів та в інтернеті. Та немаловажну роль грає той факт яке виховання отримала жінка. Звичайно дуже важливо чи це бажаниа дитина чи ні; чи хоче жінка бути матір"ю чи ні.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#2407
Ви кажете, що материнський інстинкт - це набута здатність, скажіть, а як її можна набути, як можна виховати у себе любов до дітей? Мені це досить цікаво, тому що я її не маю
Аватар користувача
дякуючі Apple
#2409
Atlika писав:Ви кажете, що материнський інстинкт - це набута здатність, скажіть, а як її можна набути, як можна виховати у себе любов до дітей? Мені це досить цікаво, тому що я її не маю
Я не можу сказати, що і в мене є материнський інстинкт, до дітей я відношусь гарно, але вони не викликають у мене сентиментів.
Якщо тут приводять приклад на кішках, то я мала на увазі якщо жінка не знає що ій робити при пологах, годуванні, вихованні, то ці навики можна набути. Але ні як не любов, вона або є або її немає.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#2410
Apple, тобто на вашу думку з любов'ю до дітей можна тільки народитися? Вважаю, що тут ви не праві, тому що на це можуть впливати дуже багато різних факторів.
Чи ви хочете сказати, що кожна жінка народжується з любов'ю до дітей, на яку потім можуть вплинути під час виховання? Поясніть будь ласка :)
Аватар користувача
дякуючі Apple
#2413
Так, насправді, на любов жінки до дітей впливае дуже багато факторів. Але не треба плутати інстинкти з почуттями. Нормальна жінка без психичних розладів, та психологічних травмувань буде любити свою дитину, але це не є інстинктом. Так трапляються виключення коли немає любові до дитини, тому я і кажу або вона є або її немає.
Аватар користувача
дякуючі bob
#2420
Apple писав:Так, насправді, на любов жінки до дітей впливае дуже багато факторів. Але не треба плутати інстинкти з почуттями. Нормальна жінка без психичних розладів, та психологічних травмувань буде любити свою дитину, але це не є інстинктом. Так трапляються виключення коли немає любові до дитини, тому я і кажу або вона є або її немає.
Ну так - ми найбільше любимо тих, кого найкраще знаємо, хто від нас залежить. А якщо жінка цілих дев"ять місяців переживає усвідомлення того, що скоро вона стане матір"ю, переживає залежність від себе цього комочку, який вже до народження має характер і режим дня - мені здається це і є один з етапів формування любові жінки до своєї дитини.
Сучасні гаджети

Привіт.

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Ще більше корисного та цікавого!