МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератори: andrey, модератори

#3314
У цій гілці на ваші запитання відповідатиме гінеколог-консультант нашого порталу, Elantra.

Питання приватності
Ми розуміємо, що не всі запитання зручно ставити від свого імені у гілці на форумі. Тому ви маєте 2 варіанти поставити своє запитання інкогніто: написати тут як "Гість" або у приват до Elantra. У будь якому випадку, ваша проблема не буде розголошена третім особам.

Спілкування в цьому топіку ведеться в режимі запитання-відповідь. Якщо ви просто хочете висловити свою думку з приводу якогось препарату чи абищо, будь ласка, заведіть окремий топік у відповідному розділі. Усі пости, окрім запитань до гінеколога та відповідей, видалятимуться звідси.


Дана тема закрита. Поставити запитання ви тепер можете у гілці спеціаліста акушера-гінеколога Масика Андрія Олексійовича.
Востаннє редагувалось 01-09-2010, 13:22:17 користувачем aronskaya, всього редагувалось 4 разів.
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3315
Любі жінки! На жаль, чинне законодавство відвело рекордно маленький час на візит до гинеколога - усього 12 хвилин! Майже неможливо під час прийому якісно поспілкуватися з вами - тому не дивно, що у вас є безліч запитань, які потребують відповіді. Тому ми створили цей розділ - консультації гінеколога он-лайн. Звісно, у віртуальному режимі неможливо оглянути вас та поставили діагноз - це прерогатива вашого лікаря. Але якщо у вас є запитання щодо харчування, особливостей прийому лікарських засобів, можливостях альтернативного лікування і діагностики, профілактики захворювань, причин нездужання та ін. - я із задоволенням допоможу вам! Які б незначні чи найделікатніші не вважалися вам ваші запитання - ви заслуговуєте на повну інформацію. Я - лікар акушер-гинеколог з 10-річним досвідом практичної роботи, кандидат медичних наук і вважаю свою спеціальність моїм покликанням. Дякую за довіру!
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3358
Доброго дня!
Мені дуже цікаво, що ви можете сказати стосовно ендометріоза яєчників.
Наскільки це захворювання може негативно відобразитися на житті жінки та чи можливо вилікувати його?
Тобто що потрібно робити після операції, щоб уникнути її повторення раз і назавжди?
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3367
Доброго дня! На жаль, ендометріоз яєчників дійсно можливо вилікували лише оперативним втручанням - видаленням "шоколадної кісти" яєчника - ендометріоїдної кісти. Якщо вам поставили цей діагноз, не раджу зволікати з операцією. Під час кожної менструації з ендометріоїдной кісти виливаеться у брюшну порожнину чимала кількість крові - з часом ця кров всмоктується, але провокує утворення міцних злук між внутрішніми органами. Це викликає з часом дуже сильний біль, причому рідко протибольові препарати мають при цьому ефект.

Операція на фоні спайковой хвороби (коли ендометріоз вже дуже довго вас турбував) - дуже серьозне та травматичне втручання - злуки погано роз'єднуются та деформують внутрішні органи.

Але є і гарні новини - під час операції ендометріоїдні вогнища видаляються повністю, тому ризик рецидиву вкрай малий. На сьогодні при ендометріозі яєчників можно зробити лапароскопічну операцію - без розрізу черевної стінки. Яєчник під час операції зберігають.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3368
Напевно я не досить чітко описала ситуацію.
Операцію мені зробили (лапороскопію), оба яєчника на місці.
Але, все одно є ризик виникнення кісти. Щоб його уникнути назначили Оральні контрацептити (Жанін).
І ось п"ю я його на протязі декількох років (роблячі паузи на декілька місяців). В мене регулярні сильні болі яєчників.
Питання:
Тобто що потрібно робити після операції, щоб уникнути її повторення раз і назавжди чи мені все життя пити Жанін (доки я не вирішу народити дитину)?
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3369
Будь ласка, дайте відповіді на наступні запитання:

1. У вас був діагностований лише єндометріоз яєчників, чи ендометріоїдні вогнища були на стінках кишечнику, у стінці матки, позаду матки? Що з цього приводу сказали після операції?

2. Як ви намагаєтеся зменшити біль?

3. Обстежували вас після операції з приводу больового синдрому?

4. Чи не полегшився біль після операції?

Дякую.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3370
Elantra писав:Будь ласка, дайте відповіді на наступні запитання:

1. У вас був діагностований лише єндометріоз яєчників, чи ендометріоїдні вогнища були на стінках кишечнику, у стінці матки, позаду матки? Що з цього приводу сказали після операції?
Кісту яєчника в мене знайшли випадково на медогляді в інституті, послали на УЗД, яке показало, що кіста роміром 9*10 см. Через декілька днів зробили операцію (лапороскопію).
В гістології написали "Эндометриоидная киста яичника"
Діагноз: Кіста правого яєчника.
Лікар після операції призначив пити Жанін і як можна швидше народжувати.
Elantra писав: 2. Як ви намагаєтеся зменшити біль?
Якщо дуже болить, тоді ковтаю ношпу або спазмолгон, або просто знеболюючі. Зараз призначили якісь свічки (вагінальні та ректальні), але тільки тому, що я настояла.
Elantra писав: 3. Обстежували вас після операції з приводу больового синдрому?
Коли я робила паузи у прийомі Жаніна в мене виникали ще кісти, як я зрозуміла фолікулярні. Призначали магнезію, якісь свічки, кіста зникла сама по собі.
Elantra писав: 4. Чи не полегшився біль після операції?
До операції в мене такого сильного болю не було, можна сказати, що його зовсім не було, тільки після походів до гінеколога якось негарно становилося, а потім проходило само.
Якщо б не плановий медогляд я б про цю кісту мабудь і не дізналася.
Elantra писав: Дякую.
Це я вам дякую за те, що ви маєте час відповідати на мої запитання!
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3374
ну, я не певна, що про кісту вы б ніколи не дізналися - нерідко вони розриваются, що викликає гострий живіт. Що я вам поражду.

1. Не робити ніяких перерв у прийомі Жаніна - це не зовсім вірна тактика у вашому випадку. У відповідь на відміну Жаніну (який, до речі, викликає повнє пригнічення продукціі ваших "рідних" гормонів) яєчники "розквітають", що і викликає утворення кіст (це так званий синдром відміни - ребаунд-ефект). Жанін можно безпечно приймати зовсім без перерв протягом 5 та більше років. І більше того, його можна приймати навіть без перерв на менструальноподібну реакцию 10 місяців. Це допоможе відпочити вашим яєчникам.

2. Рецидив кісти яєчника ендометріоїдного характеру - дуже рідке явище, частіше можуть повторно з'являтися ендометріоїдні вогнища у шийці матки, позаду матки. Жанін вам потрібен для того, щоб не провокувати розвиток ендометріозу у інших місцях. Під час вагітності ніякого ризику утворення ендометріозу немає (є навіть така схема терапії - жінкам дають ліки, які дають такий гормональний фон, як при вагітності.

3. За 3-4 місяці до планованої вагітності Жанин треба припинити вживати - це може зашкодити дитині. Можна перейти на Утрожестан чи навіть зовсім нічого не вживати - порадитеся із своїм лікарем. Після відміни Жаніну 3-4 місяці не треба вагітнити - організм повинен звільнитися від синтетичних гормонів!!!!

4. Я не певна, що біль у вас обумовлений ендометріозом. Можливо, у вас є декілька злук, які провокують сильний біль. Але тазовий біль викликають доволі багато причин - і захворювання кишечника, і запаленні яєчників чи сечовивідних шляхів. Спробуйте свічки (ректальні) - Наклофен - по 1 свічці 2 р/д (зранку та перед сном) 10 днів, а потім - єпізодично, коли болить, тоді й вводьте ("по потребі"). Якщо не дуже допоможе 10-денна терапія - замініть свічки на Вібуркол. Приймайте також препарати Мільгамма (чи Неуробекс - на ваш вибір, вони майже однакові). Це - вітаміни групи В, вони мають знеболюючу дію, якщо біль викликаний порушенням у нервах (тазові болі завжди супроводжуються нервовими порушеннями).

5. Якщо така терапія не буде ефективною - зверніться за очною консультацією, можливо, огляд дасть більше інформації, ніж я маю.

6. На жаль, ліпше приймати Жанін досить довго - майже до кінця репродуктивного віку. Поясню. Жанін (як і усі гормональні контрацептиви)- це неприродна корекція гормонів. Але й те, що ми рідко нарождуємо та мало годуємо груддю - неприродно для жінки. Нащі яєчникі не розраховані природою на 400 овуляцій! Природа подбала, щоб жінка нарождувала та годувала усе своє репродуктивне життя. Тому так яасто розвиваются і кісти, і ендометріоз, і рак яєчників. Це - рідкі захворювання минулого. Гормональні контрацептиви ж створюють умови, які зберігають яєчники у майже фізіологічному стані.

7 (це вже останнє :) ! вибачте). Жанін при тривалому застосуванні може викликати захворювання жовчного міхура та печінки - якщо у вас є сумніви з цього приводу, можна перейти на гормони, які не всмоктуються у кров и не діють на печінку - пластир Євра, кільце Нова-Рінг.

Ой, іще трішки. Но-шпа та спазмалгон - не діють ні при ендометріозі, ні при інших тазових болях - у них дещо інший єфект. Вам потрібні протизапальні знеболювальні - моваліс, аспірин. Та краще - знеболювальне у пряму кишку - там воне діє прям на місце виникнення болю.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3376
Ще раз дякую за таку вичерпну відповідь!

Якщо можна я у вас завтра в цій темі (зараз хочу переварити інформацію стосовно ендометріозу) ще позапитую про ЕШМ, бо тема, яку я створювала не знайшла відгуків.
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3378
Звичайно, буду чекати :) . Усього вам найкращого!
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3560
Тепер про ерозію.
Так само, як і ендометріоз вона мені зовсім не заважала, але вся проблема полягала в тому, що лікарі відмовлялися мені її прижигати мотивуючи тим, що є якісь виділення, а значить інфекція. Після курсу антибіотиків інфекції (судячи по аналізах) не було, виділення були.
У звичайній районній поліклініці, після прийому антибіотиків і свічок мені її таки прижгли солковагіном (за 2 рази).
Цікавлять наслідки і ще хотіла запитати у вас, які свічки варто використовувати зараз, після застосування солковагіну, щоб все швидше і краще закінчилося?
Дякую.
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3564
По-перше. Ніяких свічок та препаратів застосовувати зараз не варто - загоєння відбудеться саме по собі.

По-друге. Виділення при ерозії шийки матки є річчю звичайною - це пов'язано з тим, що клітини ціліндричного епітелію (які утворюють псевдоерозію, чи, як її скрізь називають, - ерозію) постійно продукують слиз. Майже завжди ерозія шейки матки виникає на фоні інфекції, тому вас попередньо пролікували. Виділення могли бути чи за рахунок інфекції, чи за рахунок ерозії, або у разі дії цих двох причин.

По-третє. Можливо, виділення є ї зараз, після солковагіну. Це пов'язано із загоєнням. Вони можуть тривати до 20-30 днів. Не варто застосовувати спринцювання, лише - звичайна ретельна гігієна статевих органів 2-3 рази на день (дуже раджу саме засіб Лактацид-Феміна для цього).

Через дві місяці треба зробити візит до лікаря - щоб він оглянув вашу шийку матки.

Застосування солковагіну - дуже безпечний метод лікування єрозії шийки матки, він застосовується навіть у вагітних. Ніяких рубців на шийці матки препарат не утворює. І на розкриття шийки у пологах не впливає (як, скажемо, кріодеструкція чи електрокоагуляція). Але іноді солковагін неспроможний вілікувати ерозію - потрібні ще сеанси, це з'ясується на огляді у гінеколога.
Аватар користувача
дякуючі Atlika
#3565
Лікар після огляду одразу сказав, що за один раз повністью позбавитися ерозії не вдасться, бо вона дуже велика - на всю шийку.

Зараз виділення є, до лікаря на прийом через місяц, ще як я зрозуміла ніякого статевого життя впродовж місяця, так?
Аватар користувача
дякуючі Elantra
#3568
Да, з цим треба трошки зачекати - до повного загоєння. Навіть якщо ерозія дуже велика - це не привід для турбувань. Обробки протягом 2 менструальних циклів (3-4 сеанси) звичайно досить для лікування. Потерпіть, будь ласка, і все буде гаразд :) .
Аватар користувача
дякуючі Tanya_T
#3569
Шановна Elantra!
В мене 5-й тиждень вагітності (рахуючи від останніх місячних). Лікар не хоче ставити мене на облік і взагалі оглядати до 10-11-го тижня, приписала пити фолієву кислоту. Але я переживаю, щоб все було гаразд до того часу. Мені порадили вітаміни Елевіт. Як ще можна вберегти майбутню дитинку? Пару раз були напружені ситуації на роботі, переживання тощо... Дякую!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 49

Думаю що тут може допомогти вивчення психології

Цікаво.

В моей жизни наступил момент, когда я понял, что а[…]

Цікава тема для мене. Я саме хочу пов'язати свою р[…]

Ще більше корисного та цікавого!