Сторінка 1 з 1

Прожиткови мінімум, зарплата, виплати, пільги

Додано: 13-01-2017, 11:34:07
юрист Вікторія
У чому різниця між мінімальною з/п та мінімальним посадовим окладом?

Додано: 13-01-2017, 14:07:48
юрист Вікторія
Законом № 108 до КЗпП унесено зміни щодо визначення системи оплати праці:
МІНІМАЛЬНИЙ ПОСАДОВИЙ ОКЛАД (тарифна ставка) - встановлюватиметься у розмірі не меншому ЗА ПРОЖИТКОВИЙ МІНІМУМ (встановлений для працездатних на 1 січня календарного року).

Законом № 1774 внесено зміни у КЗпП та ЗУ "Про оплату праці":
МІНІМАЛЬНА ЗАРОБІТНА ПЛАТА - це встановлений законом мінімальний розмір оплати праці за виконану працівником місячну (годинну) норму праці.
ЗУ "Про держбюджет 2017" - розмір мінімальної зп у місячному розмірі 3200.00 грн. А прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць складає 1544 гривні, з 1 травня - 1624 гривні, а з 1 грудня - 1700 гривень

Re: Прожиткови мінімум, зарплата, виплати, пільги

Додано: 20-08-2020, 19:14:26
юрист Вікторія
Геннадій Степаніщев, Умань, Які пільги надаються донорам крові?

Відповідь юриста: відповідно до ЗУ «Про донорство крові та її компонентів», Редакція від 05.07.2020, підстава - 644-IX, ст. 9. Пільги, що надаються донорам
В день давання крові та (або) її компонентів, а також в день медичного обстеження працівник, який є або виявив бажання стати донором, звільняється від роботи на підприємстві, в установі, організації незалежно від форм власності із збереженням за ним середнього заробітку. Донори з числа студентів вищих навчальних закладів та учнів професійних навчально-виховних закладів у зазначені дні звільняються від занять.
Після кожного дня давання крові та (або) її компонентів, в тому числі у разі давання їх у вихідні, святкові та неробочі дні, донору надається додатковий день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку. За бажанням працівника цей день може бути приєднано до щорічної відпустки або використано в інший час протягом року після дня давання крові чи її компонентів.
У разі, коли за погодженням з керівництвом підприємства, установи, організації, командуванням військової частини в день давання крові донор був залучений до роботи або несення служби, йому за бажанням надається інший день відпочинку із збереженням за ним середнього заробітку.
У разі давання крові та (або) її компонентів у період щорічної відпустки ця відпустка продовжується на відповідну кількість днів з урахуванням надання працівнику додаткового дня відпочинку за кожний день давання крові.
Виплата середнього заробітку, зазначеного у частинах першій, другій та третій цієї статті, здійснюється за рахунок коштів власника підприємства, установи, організації, де працює донор, або уповноваженого ним органу. Зазначені кошти належать до таких, що спрямовані на благодійну діяльність.
Підставою для надання зазначених пільг є відповідні довідки, видані донору за місцем медичного обстеження чи давання крові та (або) її компонентів. Форми цих довідок та порядок їх видачі затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я.
В день давання крові та (або) її компонентів донор забезпечується безкоштовними сніданком та обідом за рахунок коштів закладу охорони здоров’я, що здійснює взяття у донора крові та (або) її компонентів. У разі неможливості забезпечення таким харчуванням відповідний заклад охорони здоров’я має відшкодувати донору готівкову вартість відповідних наборів харчування.
Норми харчування донорів та рекомендації щодо складання відповідних наборів продуктів затверджуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я. Вартість наборів продуктів для харчування донорів встановлюється Радою Міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями.

Re: Прожиткови мінімум, зарплата, виплати, пільги

Додано: 03-11-2020, 20:08:31
юрист Вікторія
Ірина Володимирівна, м.Кривий Ріг
Я працюю півроку, в аптеці ,мені сказали, я повинна бути 2 дні у відпустці. Як мені буде розраховуватися відпустка?
Відповідь юриста: нарахування відпускних відбувається. Відповідно до Постанови КМУ «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати», редакція від 30.05.2020, підстава - 410-2020-п
7. Нарахування виплат за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, або компенсації за невикористані відпустки, тривалість яких розраховується в календарних днях провадиться шляхом ділення сумарного заробітку за останні перед наданням відпустки 12 місяців або за менший фактично відпрацьований період на відповідну кількість календарних днів року чи меншого відпрацьованого періоду (за винятком святкових і неробочих днів, встановлених законодавством). Одержаний результат перемножується на число календарних днів відпустки.