МамаТато

Усе, що ви маєте знати про дітей

Модератор: юрист Вікторія

дякуючі юрист Вікторія
#63431
Маєте право звернутися до суду, адже відповідно до ст.196 СК України при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Тобто, він зобовязаний сплачувати і заборгованість і аліменти надалі, але Ви зобовязані довести, що він не сплачував.
Аватар користувача
дякуючі Студенкточка
#63453
Сейчас новый закон вышел и теперь государство будет начислять gt. отцу, который уклоняется от выплаты алиментов
Аватар користувача
дякуючі Владана
#64713
На підставі рішення суду, яким було задоволено вимогу про визнання батьківства, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни
#64714
Згідно зі статтею 180 Сімейного кодексу України батьки зобовязані утримувати дитину до досягнення повноліття.
Стаття 181 Сімейного Кодексу України передбачєно, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються в частці від доходу його матері, батька або в твердій грошовій сумі. Ви можете звернутися д овиконавчої служби з листом про присудження аліментів, з заявою, що вам чоловік зобовязаний сплатити аліменти за ці роки, що не платив. До того ж, Ви маєте право звернутися до суду за місцем проживання про стягнення заборгованості по аліментам та пені на суму заборгованості по аліментам. Згідно ст. 194 СК України, аліменти можуть бути стягнуті за виконавчим листом за минулий час, але не більше як за три роки, що передували пред'явленню виконавчого листа до виконання.
Згідно ст. 196 СК України, при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов”язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотку від суми несплачених аліментів за кожен день прострочки.
#65224
Мирослава, Стрий: а в якому випадку ухилення від сплати аліментів на утримання дітей (ст. 164 Кримінального кодексу України) визнається злочинним?

Відповідь юриста: ст. 164 КК Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей
1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів), а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні, -
карається громадськими роботами на строк від вісімдесяти до ста двадцяти годин або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, - карається громадськими роботами на строк від ста двадцяти до двохсот сорока годин або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк від двох до трьох років.
Примітка. У статтях 164 і 165 цього Кодексу під злісним ухиленням від сплати коштів на утримання дітей (аліментів) або на утримання непрацездатних батьків слід розуміти будь-які діяння боржника, спрямовані на невиконання рішення суду (приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо), які призвели до виникнення заборгованості із сплати таких коштів у розмірі, що сукупно складають суму виплат за три місяці відповідних платежів.
Тож, якщо чоловік (жінка), якщо поводяться саме так, як сказано в кодексі, Ви маєте право поскаржитися в поліцію, щоб було розглянуто підставу притягнення його до кримінальної відповідальності. Але Ви повині знати, що будь-які обставини будуть вивчені, і завжди буде враховано, якщо чоловік дійсно не працював, або хворів, як це вплинуло на виплати аліментів.
#65358
Надія, Генічеськ. Я працюю на комунальному підприємстві, зарплату затримують, відпускні головний бухгалтер каже отримаєте, коли будуть гроші. Як тепер щось планувати, відпочивати, до школи зібрати дитину.
Відповідь юриста: Законом України "Про відпустки" Редакція від 17.03.2020, підстава - 530-IX, стаття 21. Порядок оплати відпусток:
Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку.
Порядок обчислення заробітної плати працівникам за час щорічної відпустки, додаткових відпусток у зв'язку з навчанням, творчої відпустки, відпустки у зв'язку з усиновленням дитини, відпустки для підготовки та участі в змаганнях, додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи та компенсації за невикористані відпустки, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Працівникам, які мають право на соціальні відпустки, передбачені статтями 17 і 18 цього Закону, виплачується державна допомога на умовах, передбачених Законом України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" та іншими нормативно-правовими актами України.
Ви можете звернутися зі скаргою до інспекції з праці, вказавши таке порушення та cамоуправство з боку вашого керівника та головного бухгалтера/
#65368
Дмитрий, Сумы: должен ли платить алименты родитель, с которым дети не проживают, даже если он официально не работает?

Якщо чоловык став безробітним, вже після рішення суду, але при цьому став на облік в центрі зайнятості, аліменти будуть відраховуватися з одержуваної допомоги по безробіттю. Безробітним, чий страховий стаж за останні 12 місяців до реєстрації на біржі праці перевищує 6 місяців, розмір виплат по безробіттю розраховується в процентному співвідношенні до їх середнього доходу (зарплати) в залежності від страхового стажу. Згідно ст.192 СК України, розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим кодексом. Але це вирішується в суді, ухвалюється нове рішення.

думаю пошить самой

гіперактивність???

Транскраниальная микрополяризация головного мозг[…]

Физиотерапия в реабилитации после пневмоний Ульт[…]

Ударно Волновая терапия

Ворошилов Евгений Александрович: нейрореабилитолог[…]

Ще більше корисного та цікавого!